Noslēgusies Latvijas Nacionālās bibliotēkas lasīšanas veicināšanas programma "Bērnu, jauniešu un vecāku žūrija 2017" un gandrīz 20 000 dalībnieku noteikuši savus favorītus piecās vecuma grupās, no kurām daudzskaitlīgākā ir "5+".

Lasīšanas veicināšanas programmu vadītāju un atbalstītāju kopējais mērķis ir nodrošināt kvalitatīvu grāmatu nokļūšanu līdz bibliotēkām un lasītājiem, tādejādi veicinot lasītprieku un sekmējot grāmatniecības attīstību. 8 izdevniecību izdotās 28 grāmatas nokļuva 668 bibliotēkās -tāds ir 2017.gada rezumējums par programmu, kurai 17 gadus veiksmīgi izdodas apvienot valsts, pašvaldību un sabiedrības iniciatīvas un pasākumus, piedāvājot bērniem, jauniešiem un viņu vecākiem iespēju iesaistīties nacionāla mēroga lasīšanas kampaņā. Par Lielās lasīšanas notikumu plašāk stāstīs Silvija Tretjakova.

Iveta Ratinīka ir latviešu dzejniece, latviešu un literatūras skolotāja, kuras publikācijas un raksti par dzeju regulāri tiek publicēti dažādos Latvijas medijos.

Debijas krājums "Rūgts" iznāca 2011. gadā. Saglabājot mūsdienīgas sievietes aso redzi un arī mēli, Ratinīka savā otrajā dzejoļu krājumā "tikko & tikai", kura ilustrācijas, dizainu un vāka noformējumu veidojis mākslinieks Rolands Krutovs, atļaujas būt nesamākslota, tieša un trāpīga. Atšķirībā no daudzu jauno dzejnieku centieniem ar savām rindām šokēt, lauzt stereotipus vai provocēt, dzejniece krājumā atklāj iekšēju briedumu, kuram vairs nav nepieciešami skaļi un izaicinoši saukļi, jo spēcīgāk par tiem lasītāju uzrunā spēja šķietami vienkāršu, ārēji prozaisku norišu kontekstā saskatīt zemdegas, apslēpto, nezūdošo. "Grāmatu stāstos" - saruna ar pašu Ivetu Ratinīku.