Šonedēļ "Grāmatu stāstos" vaļā vērsim trīs jaunas grāmatas.

Par pasaku ķēniņa Kārļa Skalbes "Kaķīša dzirnavas" jauno izdevumu vēstīs māksliniece Ieva Jurjāne, kura šo grāmatu ilustrējusi, kā arī Ilona Muižniece - izglītojošā darba speciāliste un atbildīgā par Kārļa Skalbes muzeju "Saulrieti".

Baiba Zīle savus iepriekšējos darbus parakstījusi ar pseidonīmiem Anna Kravicka (romāns "Dzīves simulācija", 2006) un Barbara Sea (romāns Beautiful Strangers Don't Care About Owls, 2015), bet jaunāko romānu publicējusi ar īsto vārdu. "Melu meistars" ir spraigs stāsts, kurā starp klasiskām trillera un pat kriminālromāna iezīmēm ieskicēta plaša un dziļi atklāta tēma - divu (bet varbūt arī vairāku) cilvēku ceļš uz pašizpratni, cenšoties rast atbildi uz mūžseno jautājumu - kā iespējams sadzīvot ar pagātni, kā iznīdēt ļaunumu, pirms tas iznīdējis tevi pašu? Kur ik cilvēkā mīt tas, ko rakstniece poētiski dēvē par tā "tumšo sirdi"? Vai arī mums tāda ir, un kas atklātos, to atverot? Vai tiešām patiesība - un ko mēs iesāksim ar šo tumšo patiesību?

Romantiskās literatūras cienītājiem tiek ieteikts lasīt arī Sūzanas Elizabetes Filipsas romānus "Varoņi ir mana vājība" un "Mana muļķa sirds", bet jāatgādina, ka četrkārtēja Favourite Book of the Year balvas ieguvēja, New York Times bestselleru autore Sūzana Elizabete Filipsa cienītājus visā plašajā pasaulē ir ieguvusi ar sirds siltuma caurstrāvotiem un brīnišķīgiem mūsdienu mīlas stāstiem, kas gan aizkustina sirdi, gan liek jautri smieties. Autore ir saņēmusi balvu arī par mūža ieguldījumu populārajā literatūrā, bet "Mana spožākā zvaigzne" ir spriedzes un kaisles caurstrāvots romāns. Kurš kuru piespiedīs pakļauties, kurš no kura izvairīsies neskarts, un kura sirds stīgas pirmās neizturēs smeldzīgo mīlas melodiju?