Monogrāfiskais rakstu krājums "Diždundaga. Apcerējumi par Dundagas novadu" tapis Latvijas Universitātes profesores Janīnas Kursītes-Pakules vadībā.

Divus gadus pēc kārtas - 2014. un 2015. gadā - Latvijas Universitātes Humanitāro zinātņu fakultātes pētnieku un folkloras studentu grupa, piedaloties arī brīvprātīgiem palīgiem, pavadīja skaistas vasaras nedēļas tradicionālās kultūras un mutvārdu vēstures ekspedīcijā Dundagas novadā, kopā pierakstot vairāk nekā 200 cilvēku dzīvesstāstus.Ieraudzītais, saklausītais un izjustais Dundagas novadā ir krājuma 19 autoru veltījums Dundagas pagastam tā nozīmīgajā un skaistajā 150 gadu jubilejā.Krājumā apcerētas galvenokārt tās lietas, kas novadā visvairāk piesaistīja ekspedīcijas dalībnieku - ārpusnieku - skatu. Tāpat tika pievērsta īpaša uzmanība tam, par ko līdz šim mazāk rakstīts un arī tam, uz ko Dundagas iedzīvotāji paši visvairāk vērsa uzmanību, stāstot intervētājiem par savu dzīvi. Par to visu plašāk stāsta pati profesore Janīna Kursīte-Pakule.

Grāmatā "Kad neviena nav mājās" mazos lasītājus sagaida 33 asprātīgi panti - pa vienam katram alfabēta burtam. Guntars Račs atklāja, ka viņu vienmēr interesējis, kas notiek tad, kad neviena nav mājās, tāpēc grāmata vēsta par Jansonu ģimenes Enkuru mājās valdošo kņadu brīžos, kad bērni ir devušies uz bērnudārzu un skolu, bet vecāki ir ceļā uz darbu. Lietas atdzīvojas, satiekas, iet ciemos un itin visur valda nepieredzēta jautrība. Alfabēta grāmatas "Kad neviena nav mājās" autori ir Guntars Račs un māksliniece Daina Jurķe. "Grāmatu stātos" uzklausām Guntaru Raču.

Ketrina Krofta ir uzlecoša zvaigzne psiholoģiskā trillera žanrā un šodien var lepoties ar miljonu pārdotu romāna "Kamēr tu gulēji" kopiju. Darbs ilgu laiku atradās Lielbritānijas grāmatu topa virsotnē un pirmajā vietā Kanādā. Arī autores pirmais romāns "Meitene bez pagātnes" uzreiz pēc iznākšanas iekļuva populārāko grāmatu topā Lielbritānijas Amazon e-grāmatu topā. Un daži vērtētāji atzīst, ka pat, ja jūs lasāt tikai vienu grāmatu gadā, tad jāizvēlas šī, jo nav iespējams paredzēt notikumus! Par romānu vairāk stāsta Ieva Drozdova.