Grāmatu stāstos - par Silvijas Brices tulkojumu vācu rakstnieka Gintera Grasa pēdējai grāmatai "Par beidzamību", Mārtiņa Zvīdriņa grāmatu "#Fudzi 161 km" , Dženiferas Klementas romānu "Lūgšanas par nolaupītajām" un Kolīnas Hūveres  romānu "Manas laimes lauskas".

2018. gada Dzintara Soduma balva rakstniecībā piešķirta Silvijai Bricei par vācu rakstnieka Gintera Grasa pēdējās grāmatas "Par beidzamību" (Apgāds Zvaigzne ABC) tulkojumu. Silvija Brice to latviskojusi ar tik cieņpilnu mīlestību, ka katra lappuse šajās poētiskajās atvadās no dzīves kļūst par pieminekli ne tikai slavenajam rakstniekam, bet ikvienam cilvēkam, kurš aizvadījis jēgpilnu mūžu.

Balva piešķirta arī Mārtiņam Zvīdriņam par grāmatu "#Fudzi 161 km" (autora izdevums). Autors ir 21. gadsimta vienaudzis (gadu tūkstošu mijā viņam vēl nebija pat 10 gadu), un laikmeta novatoriskā elpa jūtama ikvienā viņa rakstītajā vārdā. Mārtiņš Zvīdriņš apbrīnojami talantīgi īstenojis paša izvirzīto uzdevumu - uzrakstīt brāļa piemiņai veltītu autobiogrāfisku darbu par ceļu uz mērķi. Autors ir ārkārtīgi precīzs detaļās, neierasti atklāts un nežēlīgi patiess pašizpausmēs, un viņa absolūtais ekstremālisms vieš pārliecību, ka jaunajam rakstniekam ir pa spēkam iekartot arī literārās meistarības virsotnes.

Šodienas Meksikā cilvēktirdzniecība ir trešais ienesīgākais noziegumu veids, liecina ANO dati. 80% upuru ir meitenes vai sievietes. Meksikā ir otrs lielākais cilvēku nolaupīšanas gadījumu skaits pasaulē, bet Dženiferas Klementas romāns "Lūgšanas par nolaupītajām", kas ir dokumentāls stāsts par Meksikas narkobaronu visatļautību, pateicoties Klementas meistarībai un poētiskai valodai, realitāti pārvērš traģiski skaistā romānā.

Kolīna Hūvere ir slavena romantiskās literatūras zvaigzne. Ar šo dziļi personisko romānu par vardarbību ģimenē rakstniece satricināja miljoniem lasītāju. Romāns "Manas laimes lauskas" ir sirdi plosoša drāma, pilna sāpīgām patiesībām, kas liek nonākt pie atziņas, ka dažreiz tevi visvairāk sāpina tie, kuri tevi visvairāk mīl.