Šajā raidījumā viesojamies koncertcikla "Jauna tautas dziesma" pēdējā koncertā Cēsīs un aprunājamies ar Inesi Rozi.

Pagājušo sestdien Vidzemes koncertzāles kamerzālē notika trešais cikla "Jauna tautas dziesma" koncerts, kurā šoreiz klausītājus priecēja grupa Lata Donga.

Grupas Lata Donga kodolu veido ģimene, kas jau trešajā paaudzē izpilda tautas mūziku - Aīda Rancāne, Asnate Rancāne, Aurēlija Rancāne un Andris Kapusts. Pārmantotā tradicionālās mūzikas izpratne un mīlestība pret to, kā arī ilggadēja darbošanās folkloras laukā apvienojumā ar etnomuzikoloģijas, vizuālās mākslas un laikmetīgās dejas studijām rada grupas savdabīgo skanējumu.

Pēc grupas "Lata Donga" uzstāšanās vakars turpinājās ar danču mācīšanu Vidzemes koncertzāles horeogrāfijas zālē.

Kamēr Druvis Anusāns ar Ingu Holstu mācīja dančus, Etnovēstis aprunājās ar "Jaunas tautasdziesmas" koncerta un danču vakara rīkotāju, tradicionālās kultūras iniciatīvu centra "Kas Te" pārstāvi Inesi Rozi.

Pasākumu organizēja tradicionālās kultūras iniciatīvu centrs "KasTe" sadarbībā ar "Cēsu Kultūras un Tūrisma centra" un Valsts kultūrkapitāla fonda atbalstu.

Kā Etnovēstīm aizkadrā vēstīja Inese Roze, tad koncertdienā atklāta arī ceturtā Amatas novada rokdarbnieku un amatnieku darbu izstāde, kas Līvu bibliotēkā apskatāma līdz 2. janvārim.

Vēl informējām, ka Latvijas Nacionālajā kultūras centrā iespējams iegādāties nākamā gada "Katram savu tautastērpu" kalendāru un plānotāju.

Tas ir jau trešais kultūras centra radītais "Dienrādis", kas šajā reizē iepazīstina ar arheoloģiskajām un etnogrāfiskajām rotām un sniedz ieskatu 2018. gada nozīmīgākajos notikumos.

Kalendārā un plānotājā iekļautas 12 arheoloģiskās un etnogrāfiskās rotu fotogrāfijas, kuras radījis Viesturs Masteiko. Attēlus papildina arheoloģisko rotu konsultantes Iritas Žeieres un etnogrāfisko rotu konsultantes Initas Heinolas rotu apraksti.

2018. gada Dienrādis ir latviešu un angļu valodās, un tas sniedz ieskatu Latvijas valsts simtgades notikumos, savukārt plānotājā pieejama arī XXVI Vispārējo latviešu Dziesmu un XVI Deju svētku programma.

_ _ _

Nobeigumā atskaņojam folkroka grupas "Symbolic" dziesmu "Es karā aiziedams" no tās pirmā albuma "Mūžam saule debesīs".

Grupa uzrunā savus klausītājus ar latviešu tautasdziesmās rodamo poētisko valodu un simboliku. "Symbolic" mūzikā dominē rokam raksturīgi ritmi un ģitāru skanējums apvienojumā ar kokles un citu tautas mūzikas instrumentu radīto noskaņu.

Tautisko pieskaņu albumā dod Dinas Liepas iespēlētie tradicionālie instrumenti, un vēl tajā iekļautas divas nu jau aizsaulē esošā Nika Matvejeva iedziedātas dziesmas.