Līdz ar rudens iestāšanos "Klasikas" ēterā pienācis laiks "Etnovēstīm". Šajā raidījumā viesojamies "Peldu ielas ražas svētkos" un satiekamies ar grupām "Auļi" un "Tautumeitas", lai parunātu par viņu kopā izveidoto programmu "Lai māsiņa rotājas".

Pagājušo sestdien, par godu folkkluba "Ala Pagrabs" jubilejai norisinājās ceturtie "Peldu ielas ražas svētki". Svētkus ieskandināja folkloras kopa "Ceiruleits" no Līvāniem, kas pastāv teju jau trīsdesmit gadus, un kurā atsevišķi darbojas bērnu un pieaugušo grupas.

Folkloras kopa "Ceiruleits" vāc folkloras materiālus ekspedīcijās pie tautas teicējiem, kur arī apgūst tradicionālo dziedāšanas un muzicēšanas manieri. Pēc koncerta "Etnovēstis" pārmija dažus vārdus ar kopas vadītāju Annu Kārkli.

Folkfestivāla turpmākā programma atspoguļoja jau tautas mūzikā balsītu jaunradi. Ar muzikālu projektu "Restaurators" uzstājās folkkluba īpašnieks Krišjānis Putniņš, Katrīna Dimanta, Gatis Valters, Rolands Zelčs un Edgars Saksons, savukārt pēc tam arvien pieaugošajam klausītāju lokam bija iespēja iepazīt komponista Raimonda Tigula elektroniski aranžētās tautasdziesmas Kristīnes Kārkles dziedājumā, Edgara Kārkla koka pūšamo un Miķeļa Vītes sitamo instrumentu pavadījumā.

Atskatoties uz "Peldu ielas ražas svētku" norisi, esam nonākuši pie galvenās raidījuma sarunas ar vokālās daudzbalsības grupas "Tautumeitas" un ar dūdu un bungu grupas "Auļi" dalībniekiem, kas šogad kopā izveidojuši programmu "Lai māsiņa rotājas" un priecēja ar to folkfestivāla apmeklētājus.

Mūzikas grupu "Tautumeitas" un "Auļi" sadarbībai gluži likumsakarīga ir kāzu tēma, kurā dzirdama gan sievišķā, gan vīrišķā puse. Dzīvē jaunajam pārim pēc kāzām jāiemācās sadzīvot, lai viens otru nenomāktu - arī mūzikā "Auļi" un "Tautumeitas" meklē saskaņu, viens otru papildinot.

Pēc "Tautumeitu" un "Auļu" skaniski krāšņās uzstāšanās "Etnovēstis" aprunājās ar Asnati Rancāni, Kasparu Bārbalu, Mārtiņu Miļevski un Ilonu Dzērvi.

Vairāk informācijas par programmu "Lai māsiņa rotājas", ko iespējams noklausīties arī albumā ar šādu pašu nosaukumu, atradīsit lauska.lv