6. aprīlī pirmo reizi tika pasniegti apliecinājumi par nemateriālā kultūras mantojuma vērtību iekļaušanu Latvijas Nacionālajā Nemateriālā kultūras mantojuma sarakstā.

Turaidas muzejrezervātā notiekošajā svinīgajā ceremonijā kopā ar folkloras kopām “Senleja” no Siguldas un “Saime” no Vectilžas apliecinājumus četriem vērtību pieteicējiem – Balvu novada pašvaldībai, Daugavpils novada pašvaldībai, Siguldas novada pašvaldībai un biedrībai “Skaņumāja” pasniedza Latvijas Nacionālā kultūras centra direktore Signe Pujāte un UNESCO Latvijas Nacionālās komisijas ģenerālsekretāre Baiba Moļņika.

Līdzās jau sarakstā esošajām vērtībām – Dziesmu un deju svētku tradīcija Latvijā un tās simbolisms, kā arī Suitu kultūrtelpa – tagad klāt pievienotas vēl sešas: Dziedāšana ar pusbalsu; Psalmu dziedāšana Ziemeļlatgalē; Mirušo ofīcija (saļmu) izpildīšanas prakse Vaboles un Līksnas pagastos; Siguldas spieķa darināšanas prasme; Ieviņa tipa ermoņiku būvēšanas un spēlēšanas tradīcija; un Latgales mazo bundziņu – bubyna spēles tradīcija.

Nemateriālā kultūras mantojuma sarakstu paredz izveidot 2016. gada nogalē pieņemtais Nemateriālā kultūras mantojuma likums. Saraksts tiks papildināts katru gadu un ikviens aicināts sarakstam pieteikt elementus, kas uzskatāmi par valsts aizsargājamu nemateriālā kultūras mantojuma vērtību, un kuru iekļaušanai sarakstā ir plašs attiecīgās kopienas atbalsts un līdzdalība. 2018. gadā pieteikumus Latvijas Nacionālajā kultūras centrā iespējams iesniegt līdz 29. jūnijam, vairāk informācijas lnkc.gov.lv un 13. februāra "Etnovēstīs" sarunā ar Nacionālā kultūras centra direktori Signi Pujāti.

Savukārt topošā etnomuzikoloģe Viktorija Prituļaka par grāmatu un dubultdisku "Notes from Latvia" izvaicā šī izdevuma autori entomuzikoloģi Andu Beitāni.