Atzīmējot izcilā pedagoga un diriģenta Roberta Zuikas 105 gadu atceri un Latvijas valsts simtgadi, janvārī un februārī jau 16. reizi Latvijas vēsturiskajos novados izskanēja latviešu tautas dziesmu dziedāšanas sacensības "Lakstīgala".

9. martā Rīgas Latviešu biedrības nama Lielajā zālē risinājās sacensību noslēgums, kura ietvaros notika arī krājuma "Lakstīgala" audioieraksta atvēršanas svētki.

Konkursā "Lakstīgala 2018" Madara Rone aprunājās gan ar Māru Mellēnu, gan nedaudz ar dalībniecēm no Talsu pamatskolas – Elīnu, Kristiju, Emīliju un Kēti.

Savukārt ceturtā Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas mūsdienu mūzikas festivāla "deciBels" noslēgumā 17. martā plkst. 18:00 akadēmijas Lielajā zālē norisināsies topošo etnomuzikologu un džeza mūziķu sadarbībā topošais koncerts "Ethno+Jazz Vol.4". Kā noris gatavošanās, noskaidro etnomuzikoloģiju studējošā Agnese Lukjanova, kuru "Etnovēstīs" sveicam ar debiju. Uzklausām pirmā sastāva dalībnieku Krista Saržanta, Zanes Leimanes un Igetas Gaiķes pārdomas.

Mēģinājumu starplaikā Agnese satika arī otru no trim sastāviem – klausāmies sarunu ar Kārli Mangulsonu un Laumu Matuli.