Saulkrasti vasarā vilina ne tikai ar glāsmainu jūru, skaistiem saulrietiem un iespēju pavadīt brīvdienas pie dabas krūts, bet arī ar labu mūziku.

Par to jau trešo gadu pēc kārtas parūpējusies vijolniece Magdalēna Geka, kopā ar saviem dombiedriem no 30. jūlija līdz pat augusta pirmās nedēļas noslēgumam klausītājiem piedāvājot skaistus un dažādus koncertus.

Jā gan, festivālam "Jaunie Latvijas kamermūziķi - Saulkrastiem" aprit jau trešais gads. Organizatoriskās rūpes ir tās idejas autores - Magdalēnas - pārziņā, taču viņa nesūdzas. "Šķiet, ka ar katru gadu vieglāk kļūst to visu organizēt - daudzas lietas kļūst automātiskas. Ceru, ka nākamgad būs iespējams palielināt koncertu skaitu un arī festivāla ilgumu," stāsta Magdalēna un atklāj, kādi koncerti iekļauti šīgada festivālā.

Pēc tam Magdalēnu ceļš vedīs uz Francijas dienvidiem: "Jau no 8. augusta kopā ar klavieru trio Sōra būsim rezidencē slavenajā klavieru festivālā. Nedēļas garumā mūs gaida meistarklases, bet 15. augustā - lielais koncerts, ko ierakstīs Francijas Radio."

Pasaulei šobrīd klājas ļoti nemierīgi. Kā latviešu mūziķe jūtas Francijā - kur rast mieru, dvēseles stabilitāti? "Esmu diezgan nemierīgs cilvēks, tāpēc baigi to mieru nemaz īpaši nemeklēju.

Dramatisko notikumu iniciatoru mērķis - lai mēs paslēptos savos dzīvokļos, valkātu maskas, baidītos. Jā, lai baidītos dzīvot tā, kā vienmēr esam dzīvojuši. Bet es nevēlos baidīties!

Tāpēc mana ikdiena palikusi nemainīga. Pakļauties teroristu spiedienam nozīmētu ļaut, lai viņi sasniedz savu mērķi. No šī viedokļa mieru un aizvēju var meklēt Saulkrastos - tur ir burvīga rezidences vieta: koka māja, ar latviešu virtuvi, divu minūšu attālumā ir pludmale - ko gan vairāk var vēlēties, lai gatavotu kamermūzikas progammas?"

Tomēr arī 26. augustā Magdalēnu redzēsim un dzirdēsim Latvijā: festivālā "LNSO vasarnīca" Cēsīs viņa atskaņos Pētera Vaska vijolkoncertu "Tālā gaisma". Pie diriģenta pults stāsies Kaspars Ādamsons. "Ar Kasparu pirms gada bijām konkurenti Lielās mūzikas balvas kategorijā "Gada jaunais mākslinieks"... Toreiz viņam teicu - gan jau sanāks kaut kad kopā spēlēt... Tagad pravietiskie vārdi piepildījušies," smej māksliniece.