"Rīta intervijas" viesi ir divi mākslinieki un viens komponists - Anna Salmane, Krišs Salmanis un Kristaps Pētersons.

Sarunas tēma - nosauktās trijotnes radīts mākslasdarbs, kas skatāms Cēsu mākslas festivāla programmā "Laikmetīgā ainava" Cēsu Vecajā alus brūzī līdz 14. augustam.

2015. gadā trio nāca klajā ar darbu "Dziesma". Tas tika veidots, analizējot Dziesmusvētku korkoncertu repertuāru, nosakot dziesmu tekstos visbiežāk lietotos vārdus, izgriežot tos no kopkora ieskaņojumiem un Kristapa Pētersona kārtojumā prezentējot kā jaunradītu opusu.

Izstādē "Laikmetīgā ainava" trio pievērsies eksaktajām zinātnēm.

Anna un Krišs Salmanis intervēja 12 zinātniekus (no astronomijas, ģeofizikas, astrofizikas, kvantu fizikas, kvantu datorikas, kibernētikas, biomedicīnas, mikrobioloģijas, evolucionārās bioloģijas, ģenētikas, fizikālās ķīmijas, hidroekoloģijas jomas) un lūdza atbildēt uz dažiem jautājumiem, kuru vidū bija arī jautājums par dzīves jēgu.

Kristaps Pētersons uzkrāja zinātnieku runas plūdumā identificētās "domāšanas skaņas" un izveidoja jaundarbu no tām.

Izstādes apmeklētājiem pieejamas arī visas 12 intervijas pilnā atšifrējumā. Savukārt tiem, kas piedalījās izstādes atklāšanā, bija iespēja klausīties performanci. Tās pamatā bija zinātnieku dotās atbildes, kas fiksētas noteiktos skaņu augstumos un ko Vecā alus brūža pagalmā runu atskaņojuma laikā sinhroni dublēja četri mūziķi: Ēriks Kiršfelds piedalījās ar elektrisko čellu, Kristaps Pētersons spēlēja kontrabasu, elektrisko ģitāru un basģitāru, Jēkabs Nīmanis pūta klarneti, basklarneti un altsaksofonu, Uģis Krišjānis stāvēja pie sintezatora.