Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra izauklētais vasaras festivāls "LNSO Vasarnīca" nākamās nedēļas nogalē - 27. un 28. augustā - piedāvā jauniestudējumu: muzikālu izrādi bērniem "Vējš vītolos". 

"Labi zinu, ka bērniem uzmanību grūti noturēt... 40 minūtes mazajam skatītājam - nu, tas ir varoņdarbs. Tad saprotu, ka bijusi laba izrāde," smej izrādes režisors Ģirts Šolis.

Tikām mūziku jauniestudējam radījis komponists Edgars Mākens, kurš sarunas gaitā atzīst: "Formāts, kuru ar Ģirtu esam iecerējuši, ir brīvs, uz spēli orientēts, un ļoti centīsimies procesā iesaistīt arī bērnus."

Vēl sarunā ne tikai par jauniestudējumu, bet arī Latvijas Leļļu teātra nākotni (jo Ģirts nule stājies Latvijas Leļļu teātra galvenā režisora amatā), par izrādēm bērniem un jauniešiem, kā arī daudz ko citu.

Par izrādi "Vējš vītolos".

Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra vasaras festivālā "LNSO vasarnīca" mazos mūzikas mīļotājus un viņu vecākus priecēs speciāli šim festivālam veidotā bērnu muzikālā izrāde "Vējš vītolos". Izrāde Vidzemes koncertzālē "Cēsis" būs skatāma 27. un 28. augustā.

Bērnu muzikālās izrādes "Vējš vītolos" pamatā ir Keneta Greiema pazīstamais darbs, kurā galvenie varoņi ir mājmīlīgs Kurmis, laiskas ūdensdzīves piekritējs Žurks, izlutināts lielbagātnieks Krupis un vieds vientuļnieks Āpsis.

Mūziku komponējis "Spēlmaņu nakts" balvas ieguvējs, Nacionālā teātra, Leļļu teātra un Valmieras drāmas teātra izrāžu mūzikas autors, grupu "Gaujarts" un "Manta" iedvesmotājs Edgars Mākens, bet izrādes režisors ir Ģirts Šolis, kurš iestudē izrādes Latvijas Leļļu teātrī, Dirty Deal Teatro u. c.. Viņu zinām arī kā savulaik populārās apvienības "umka.lv" līderi.

Izrādēs piedalīsies vairākas lelles, aktieri Valdis Vanags, Mārtiņš Brūveris un LNSO "Vītolansamblis" LNSO asistentdiriģenta Gunta Kuzmas vadībā.