Ar pianistu Andreju Osokinu "Klasika" tiekas spraigā un noslogotā laikā starp koncertiem Latvijā un Eiropā, starp festivāliem un meistarklasēm, ko pianists pasniedz jaunajiem kolēğiem neilgi pēc pirmā soloalbuma iznākšanas.

"Pēc koncerta parasti domāju jau par nākamo koncertu, bet albumā iemūžinātais koncerts, kas notika Štutgartē, dzīvos ilgi - tur var dzirdēt emocijas," prāto Andrejs. "Disks neparasts ar to, ka tas ir koncertieraksts - ilgi domāju, ko likt savā pirmajā diskā...

Secināju, ka koncertierakstā man patīk atmosfēra un enerģijas apmaiņa ar klausītāju, riska situācija - ka nevar kā studijā vienu skaņdarbu ierakstīt simtiem reižu un pa mazam fragmentiņam salipināt kā mozaīku.

Koncertam Štutgartē gatavojos ļoi nopietni, tas izdevās veiksmīgs. Tāpēc esmu ļoti gandarīts gandrīz par visu, kas ir šajā diskā - tur ir gan izsmalcinātais Haidns, gan Baha Prelūdija un fūga mibemolminorā, gan Bēthovena "Apasionāta" un Lista sonāte "Pēc Dantes lasījuma" un Sonets, gan Ravela "Skarbo" no "Nakts vīzijām" - katrs komponiss sasaucas ar kādu no manas personības šķautnēm. Katrā pārdzīvoju svarīgas emocijas, svarīgas idejas, tāpēc albums ir ļoti precīzs manis kā pianista portrets - esmu ļoti gandarīts par šo disku. "

Andrejs saka - "gandrīz viss izdevies". Vai tas nozīmē, ka nerealizēto izdosies īstenot otrajā albumā? "Jā gan," piekrīt pianists.

Tas būs tradcionāls studijas albums, kurā būs tikai divi komponisti - Šūmanis un Lists, turklāt ar ļoti pārdomātu, pamatotu koncepciju. "Ieraksts tapis Varšavā un ir jau gatavs, vēl klausos pēdējās nianses. Lai arī ieraksts šajā gadījumā salipināts pa maziem gabaliņiem, cenšos, lai mūzikas dabīgais plūdums būtu saglabāts un to būtu interesanti klausīties ne tikai profesionāļiem, bet arī tiem, kuri bauda mākslu un kuriem galvenā ir ideja - tas, ko pianists šeit jaunu pateicis," teic Andrejs, kuram ļoti patīk klausīties savu kolēģu sniegumu ne tikai albumos, bet arī dzīvajos koncertos.

Vēl sarunas gaitā - par Andreja debiju festivālā "Summertime - ielūdz Inese Galante", sadarbību ar Katrīnu Gupalo un Gabiju Bīriņu, Edītes Piafas dziesmām, par lielākajiem gandarījumiem un muzikālo nākotni un praksē gūtajām vērtīgākajām atziņām.