Komponistes Indras Rišes dzimšanas dienas vakarā - saruna un viņas mūzikas izvēle - ieraksti no latviešu tautas mūzikas izlasēm Native Music 3  un Native Music 4 (Latvijas Mūzikas informācijas centrs), kā arī pašas Indras Rišes kompozīcijas "Tīrās blēņas", "Putnatorija" un "Maršs lieliskais".

Indra Riše: "Esmu mazpilsētas bērns, visas brīvdienas es bērnībā esmu pavadījusi dziļos laukos. Šīs bērnības atmiņas dzīvo paralēli visam, ko daru. Es ļoti labprāt tajās atgriežos, tur smeļos spēku. Dabā atbrīvojos. Atceros tās viensētas, kas Latvijas laukos bija pirms
piecdesmit gadiem un kuru nu vairs nav. Un apbrīnoju tos uzņēmīgos cilvēkus, kas šīs viensētas ir saglabājuši un cenšas iatjaunot.

Es bez dabas nevaru - tāpat, kā zivs bez ūdens. Ja man nav aiz loga skaisti zaļi koki, kuru lapas šūpojas vējā, ja aiz loga neredzu mākoņus, man ir grūti. Es Rīgā neko nevaru parakstīt. Nav jau tā, ka tur nebūtu koku, bet Rīga ir saspringta pilsēta. Tās enerģētika ir tāda, no kuras tu nevari izolēties. Tā nes tevi līdzi, un tu nevari būt tu pats. Laukos esi saskaņā ar dabu un saikne ar tām, es uzdrošinātos teikt, smalkajām vibrācijām ir netraucēta".

Indras Rišes (1961) dzimtā puse ir Dobele. Beigusi LVK kā pianiste (1985), I. Riše sāk pievērsties kompozīcijai un noslēdz savu otro studiju loku LVK Pētera Plakida kompozīcijas klasē (1990). 1993. gadā I. Riše iegūst Dānijas Kultūras ministrijas stipendiju studijām Kopenhāgenā, kur Karaliskajā Dānijas Mūzikas akadēmijā trīs gadus turpina pilnveidoties kompozīcijā pie Nilsa Rosinga-Skova (Niels Rosing-Schow) un elektroakustiskajā kompozīcijā pie Ivara Frounberga (Ivar Frounberg), kļūdama par pirmo sievieti Dānijā, kura beigusi pilnu kompozīcijas kursu.

I. Riše uzturas Dānijā līdz 2002. gadam, komponējot pasūtījuma darbus un periodiski strādājot kā nošu pārrakstītāja un aranžētāja Kopenhāgenas Karaliskajā operā, Valsts nošu izdevniecībā Samfundet un Dānijas Radio. I. Riše ir rakstījusi arī dāņu komponistu lielformas darbu klavierizvilkumus (Ib Norholm, Erik Norby).

Kopš 2002. gada Indra Riše dzīvo Latvijā un ir aktīva kā komponiste, izmantojot savu Latvijā un ārzemēs spodrināto talantu visdažādākajos žanros, sākot ar kordziesmām, kamermūziku un darbiem elektronikai līdz simfoniskajām un vokāli simfoniskajām partitūrām.