"Klasika" aizsāk ciklu "Zinātne mūzikai", kurā tiks vēstīts par literatūru, kultūras vēsturi un mūziku. Pirmie divi vakari veidoti ar moto "Dons Žuans atgriežas jeb Dona Žuana tēls Eiropas kultūrtelpā".

Don Huan, Don Juan, Don Giovanni, Dons Žuans. Vārdi var atšķirties, bet jauneklīgais dēkainis ceļo no zemes uz zemi un no laikmeta uz laikmetu, kolekcionējot sieviešu sirdis, vairojot intrigas un izaicinot debesis.

Armanda Pakalne kopā ar kultūrpētnieku Denisu Hanovu piedāvā aizraujošu ieskatu Dona Žuana fenomenā Eiropas kultūrā! Protams, uzzinām ne tikai intriģējošus vēsturiskus faktus, bet baudām arī brīnumdaiļu mūziku.

Deniss Hanovs: "Par Dona Žuana tēlu patiesi ir ļoti daudz neskaidru jautājumu, bet ir arī daudz un dažādu atbilžu. Dons Žuans līdzās Faustam ir viens no Eiropas kultūras tēliem, kas autorus mudina to dažādi interpretēt, pārskatīt sižetu un mūsdienu interpretācijās meklēt atbildes uz seniem jautājumiem. Tādējādi redzam, ka tas ir viens no tēliem, kas fascinējis kā komponistus, tā libretistus un dramaturgus. Lai gan priekšplānā izvirzījies Volfganga Amadeja Mocarta Dons Žuans, mūsu ideja ir parādīt, ka šī tēla ēnā nonākuši arī citi tēli - piemēram, spāņu Don Huan.

Itāļu mūzikas vēsturnieks Masimo Milla vienā no saviem pētījumiem Dona Žuana tēlu ierindojis pie tādiem literārajiem varoņiem, kas, viņaprāt, pārkāpuši mītiskā stāstījuma robežas un gluži vai "iekāpuši" dzīvē. Ir sajūta, ka šis varonis patiesi ir reāls cilvēks!

Tam var piekrist, jo vairākus intelektuāļus šis tēls sajūsminājis un sadusmojis. Kopā ar klausītājiem veiksim nelielu pastaigu, pieskaroties dažām šī tēla niansēm."

Stāstījuma gaitā ieklausāmies vēstījumā par kultūras arhaiskākajiem slāņiem, no kuriem varētu būt cēlies Dona Žuana tēls, pieskaroties pat nāves pētniecībai. Tāpat kultūrpētnieks trāpīgi komentē katru no šajā raidījumā iekļautajām kompozīcijām.

Džuzepes Gacanigas operas "Dons Žuans" (1787) atskaņojumā piedalās Džons Alers, Eva Steinska, Pamela Koburna, Margita Kincela, Ginters fon Kannens, Jūlija Kaufmane, Minhenes Radio orķestris un diriģents Štefans Žoltešs. Kristofa Vilibalda Gluka mūziku baletam "Dons Žuans" (1761) atskaņo Lionas operas orķestris diriģenta Džona Eliota Gārdinera vadībā, savukārt Riharda Štrausa simfonisko poēmu "Dons Žuans" (1888) - Čikāgas simfoniskais orķestris maestro Džordža Šolti vadībā.