Zvani un kariljoni, angļu secību zvanīšana un rokas zvanu spēle... Kāda ir šī īpatnā instrumenta sakrālā un laicīgā nozīme, rietumnieka acīm raugoties? To uzzināsit raidījumā "Bolero"!

Tiksimies ar Latvijas Universitātes Teoloģijas fakultātes zinātnisko asistentu Reini Norkārklu, kurš stāstīs par zvana funkcionālo nozīmi Rietumeiropas baznīcā.

Elektroinženieris un Slokas zvanu ansambļa vadītājs Juris Lubējs tuvāk iepazīstinās ar dažādajiem Rietumos izmantotajiem zvanu veidiem un formām, kā arī vēstīs par atšķirīgajiem zvanu spēles veidiem, kas tiek lietoti Rietumeiropā.

Par zvanu liešanu uzņēmumā "Liepājas metalurgs" stāstīs Zvanu lietuves ceha vadītāja vietnieks un ilggadējais "Liepājas metalurga" darbinieks Ilgvars Šēns, savukārt aizraujošas lietas par Rīgas Doma jauno balsi - sešiem jaunajiem Doma zvaniem - un Doma zvanu raibo vēsturi atklās Rīgas Doma draudzes priekšnieks Kaspars Upītis. Tik daudz zvanu, cik patlaban atrodas Doma tornī, tur nav bijis nekad, un arī tik krāšņu zvanu spēli Doms līdz šim nav piedzīvojis...