17. februārī apaļu dzimšanas dienu svin Ilze Zariņa - Liepājas Simfoniskā orķestra koncertmeistare, spilgta soliste un smalka kamermūziķe.

Vēl studiju laikā viņa muzicēja Bergenas filharmoniskajā orķestrī, tad bija koncertmeistare Normunda Šnē vadītajos "Rīgas kamermūziķos", gadu bija Valsts kamerorķestra Sinfonietta Rīga pirmā vijole, bet kopš 2007.– tātad jau desmit sezonas – ir pie Liepājas Simfoniskā orķestra pirmās pults. 2009. gadā Starptautiskā pianisma zvaigžņu festivāla laikā mūziķe saņēma „Latvijas Krājbankas” balvu par ieguldījumu darbā ar Liepājas Simfonisko orķestri, bet divus gadus vēlāk arī Lielo mūzikas balvu kategorijā „Par darbu ansamblī”. Ilzei veltītajā raidījumā "Benefice" - gan sarunas ar jubilāri, gan viņas veikti ieskaņojumi.

"Es  laikam esmu tas gadījums, ka burtiski esmu piedzimusi mūzikā - tas bija tik dabiski un organiski. Man tika jauāts, ko gribu spēlēt, un bija absolūti skaidrs, ka spēlēšu tikai un vienīgi vijoli. Mūziku aizvien esmu izjutusi kā milzīgu dāvanu un bagātību. Tā ir brīnišķīga profesija," atzīst Ilze. Un kā gan citādi - Ilzes tētis ir vijolnieks Valdis Zariņš, bet mamma - pianiste Ieva Zariņa. Lai gan mākslinieces ceļi koncertu līkločos aizveduši tālu pasaulē, vislabāk viņa jūtas mājās: "Tā pa īstam varu elpot tikai šeit, Latvijā."