5. janvārī 35. dzimšanas dienu svin trompetists Jānis Porietis - daudzkārtējs vietēja un starptautiska mēroga konkursu laureāts, Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra trompešu grupas koncertmeistars, kurš bieži muzicē dažādos kameransambļos un sadarbojas ar vadošajiem Latvijas solistiem un koriem. Pie tam jau desmito gadu viņš trompetes spēli māca J. Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā, ir tās docents.

No dažādu Latvijas Radio studijas, koncertu un muzikālo projektu ierakstiem veidota Jānim Porietim veltītā "Benefice"

Jānis Porietis ir rīdzinieks un trompetes spēli sāka apgūt desmit gadu vecumā. Pirmās prasmes viņam ierādīja Pēteris Kaldre, tālāk Jānis mācījās pie Ērika Berzinska un Maijas Lāces, kā arī Erasmus apmaiņas programmas ietvaros pie Reijera Doresteina un Jana Veselsa Holandē un Pasi Pirinena Somijā.

2009. gadā Jānis pabeidza Latvijas Mūzikas akadēmijas maģistrantūru un devās uz ASV, kur pēc 3,5 gadu studijām Kanzasas universitātē pie izcilā trompetista Stīvena Laisringa (Stephan Leisring) ieguva doktora grādu mūzikā. Studiju laikā aktīvi darbojās fakultātes metāla pūšamo instrumentu kvintetā KBQ - Kansas Brass Quintet. Gan kā solists, gan kā pirmā trompete muzicēja Universitātes simfoniskajā un pūtēju orķestrī. Ar šiem kolektīviem tika ierakstīti trīs albumi zem Naxos izdevniecības zīmola, kā arī koncertēts Ņujorkas Carnegie Hall, kur par trompetes solo izpelnījās īpašu uzmanību un slavinošu piezīmi no The New York Times. Ar Universitātes trompešu ansambli Jānis piedalījās Baraka Obamas inaugurācijas parādē.

Koncertēdams Kanzasā, viņš mērķtiecīgi iepazīstinājis publiku ar latviešu mūziku un doktora disertāciju rakstījis par latviešu tautas dziesmu izmantojumu skaņdarbos trompetei. Pēc studijām - par spīti kārdinošiem darba piedāvājumiem Amerikā un Ķīnā - Jānis atgriezies Latvijā un nu intensīvi turpina darboties šeit, turklāt ne tikai kā trompetists, bet arī kā lielisks fotogrāfs.