Ilze Ormēna, kuru klausītāji vispirms iepazina kā Ilzi Paegli un Ilzi Lejiņu, ir saksofoniste, kuras sabiedrotais pēdējā laikā  ir tenora instruments.

Saksofona spēles prasmes mūziķe apguvusi profesora Arta Sīmaņa vadībā, pēcāk meistarību slīpējusi arī Dānijas Karaliskajā Mūzikas akadēmijā un Francijas Nacionālajā konservatorijā, kur viņas pedagogu vidū bijis arī Latvijā labi zināmais saksofonists Žans Pjērs Baralioli.

Jau studiju gados Ilze sāka solistes karjeru, kurai paralēli veidojās par lielisku ansambļa mūziķi - no 1997. gada viņa četrus gadus spēlēja Rīgas Saksofonu kvartetā, ar kuru kopā ieguva Latvijas Lielo mūzikas balvu; vēlāk viņa saspēles prasmes pilnveidoja Mūzikas akadēmijas profesora Jāņa Maļecka kameransambļa klasē, kur mācību laikā 2000. gada konkursā "Labākais studentu kameransamblis" kopā ar studiju biedriem ieguva 4. vietu un balvu kā artistiskākais ansamblis.

2002. gadā Ilze Ormēna pati izveidoja savu ansambli - saksofonu kvartetu N[ex]t, kurš ir pirmais dāmu saksofonu kvartets Baltijā. Tāpat mūziķe spēlējusi Latvijas Nacionālajā simfoniskajā un Nacionālās operas orķestrī, kā arī ilgus gadus bijusi saksofonu grupas koncertmeistare orķestrī "Rīga", ar kuru kopā spēlēts arī solo.

Kā soliste uzstājusies kopā arī ar kamerorķestri Sinfonietta Rīga un Liepājas simfonisko orķestri, bet saspēlē ar Liepājas Jūras spēku orķestri 2006. gadā izcīnījusi Grand Prix par labāko solo priekšnesumu Sestajā starptautiskajā pūtēju orķestru konkursā Paņevežā, Lietuvā. Jau minētajiem lauriem jāpievieno divas otrās vietas Starptautiskajā saksofonistu konkursā Staicelē un Starptautiskajā pūšamo instrumentu konkursā Polijā.  

Īpašu krāsu Ilzes Ormēnas darbībai ienesusi muzicēšana kopā ar dzīvesbiedru, franču džeza saksofonistu un dziesmu autoru  Fredu Ormēnu, ar kuru kopā izveidojies duets "Viņš un Viņa", kas koncertējis dažādos Latvijas novados un sniedzis arī muzikāli teatralizētus priekšnesumus.