19. martā ar īpašu "Benefici" sveicienus 70. gadskārtā sūtījām šarmantajai pianistei un koncertmeistarei Ilzei Dzērvei.

Mūžam vitālā, labestīgā pianiste, būdama apveltīta ar milzīgu dzīves un skatuves pieredzi, sevi nereti mēdz dēvēt par studentu draugu un profesoru palīgu. Viņas ikdiena arī lielākoties rit starp šīm abām pasaulēm - no pirmajiem smeļoties jauneklīgu dzīvesprieku, no otrajiem - dzīves pieredzi un gudrību.

Līdzās mūzikas ierakstiem skan arī saruna ar jubilāri. Par lielajām personībām, ar kurām darbs savedis kopā, par skolotājiem, kolēģiem un arī audzēkņiem Dārziņskolā Latvijas Mūzikas akadēmijā, un arī par ģimeni ar klavierēm goda vietā.

Ilze nekautrējas no saviem gadiem, un ne reizi vien uzsvērusi, ka gadi - tā ir viņas bagātība. Un patiesi: Ilzei laimējies ikdienā sastrādāties ar tādām personībām kā Leonīds Vīgners, Imants un Gido Kokari, Daumants Gailis un neskaitāmiem citiem talantiem.

"Izrādās, ka septiņdesmit gadi ir jauks vecums, ja vēl var iet uz darbu, kāpt uz skatuves un spēlēt. Man laimējies sadarboties ar lielajām personībām, no tām mācīties un arī draudzēties. Varu teikt, ka mana dzīve bijusi skaista un interesanta," atzīst Ilze Dzērve.

Viņa atklāj, ka Mūzikas akadēmijā strādā jau piecdesmit gadus: "Par koncertmeistari sāku strādāt jau tad, kad mācījos otrajā kursā, un tā tas ir līdz pat šai dienai..."