2017. gada 17. novembrī 70. dzimšanas dienu svin pianists Ventis Zilberts, kurš Latvijas Radio koncertmeistara statusā bijis no 1976. līdz 2004. gadam, un ir no tiem mūsu mūziķiem, kura veikto ierakstu skaits I studijā ir viens no bagātīgākajiem.

Ieskaņojumu skaits aizvien turpina augt, un tiem jāpiepulcina arī simtiem koncertierakstu Latvijas koncertzālēs - gan solo , gan visdažādākajos kameransambļos. Ventis Zilberts ir viens no darbīgākajiem mūziķiem, kuram ideju netrūkst, tās tiek nepārtraukti realizētas un atkal dzimst no jauna.

Savulaik viņa pianista prasmes līdzējusi attīstīt gan Valda Kalniņa un Zigrīda Āboliņa, gan Šmarions Valdšteins un Igors Kalniņš, slīpējums gūts arī Sanktpēterburgas konservatorijas asistentūrā pie profesora Nātana Perlmana.

Nu Ventis Zilberts pats ir pedagogs J. Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā, kur stāžs tuvojas 45 gadiem, bet profesora statuss klavieru, kameransambļa un klavierpavadījuma katedrā - diviem desmitiem gadu. Tomēr regulāra koncertdarbība bijis lielākais šī mūziķa vilinājums - līdzās neskaitāmiem koncertiem Latvijā viņa ceļi veduši uz desmitiem Eiropas zemju, kā arī Gruziju, Uzbekistānu, Ameriku un Kanādu.

Gan pienākuma apziņa, gan sirds aicinājums Ventim Zilbertam vienmēr bijusi latviešu mūzika, īpaši jaunatklājumi tajā, par ko viņš saka: "Neviens cits lielā mērā nespēlēs latviešu mūziku. Mums pašiem tas ir jādara un jāiznes gan pasaulē, gan šeit uz vietas visu laiku jāuztur nacionālās pašapziņas moments.

Varbūt šis jūtas arvien stiprinājis apstāklis, ka Venta Zilberta dzimšanas diena ir tieši Latvijas dzimšanas dienas priekšvakarā. …Par nopelniem Latvijas labā 1998. gadā Ventis Zilberts apbalvots ar Triju Zvaigžņu ordeni, 1995. gadā saņēmis Pasaules brīvo latviešu apvienības Mūzikas nodaļas balvu par trimdas latviešu mūzikas popularizēšanu Latvijā, bet 2015. gadā - Latvijas Lielo mūzikas balvu par mūža ieguldījumu. Mūziķis saka: "Mans mērķis – dzīvot pilnvērtīgu dzīvi, lai es apkārtējiem būtu vajadzīgs un noderīgs. Ģimenē un darbā".