Iepazīstamies ar "Lielās mūzikas balvas 2017" nominantiem kategorijā "Par izcilu darbu ansamblī". Tai izvirzīta klavesīniste Ieva Saliete, čelliste Ieva Upatniece un altiste Santa Vižine.

"Kamermūzika – tā ir saskaņa ar sevi, pilnīga saskaņa ar instrumentu un mūziķiem sev apkārt. Atvērtība… Es nezinu, vai kādā citā jomā šīs sajūtas varētu sastapt. Esmu laimīga, ka spēlēju kamermūziku. Esmu sapratusi, ka tieši kamermūzika ir mans vismīļākais dvēseles stāvoklis – to meklēju visur: gan spēlējot lielākos, gan mazākos sastāvos," atzīst klavesīniste Ieva Saliete. Žūrija īpaši slavē Ievas sadarbību ar Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra māksliniekiem kamermūzikas programmās, Sinfonietta Rīga mūziķiem, kamerkori Ave Sol Pērsela operā "Didona un Enejs".

Pagājušais gads ļoti daudzveidīgs bijis arī čellistei, Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra (LNSO)  čellu grupas otrajai koncertmeistarei Ievai Upatniecei. Gads aizskanējis gan ar brīnišķīgu LNSO rīkoto kamermūzikas koncertu "Virtuves rēvija" Ervina Šulhofa un Bohuslava Martinū mūzikā, gan ar koncertu Arhitektu namā kopā ar pinisti Elīnu Bērtiņu. Būtisks bijis arī koncerts "Aprēķina nakts" un arī muzicēšana Spīķeru kvarteta sastāvā kopā ar akordeonisti Kseniju Sidorovu... nav man ne mīļākā laikmeta, ne tīkamākā komponista. Tieši tas čellistu dzīvi dara krāsainu un interesantu – neesam ierobežoti kādā laikmetā vai stilā. Man patīk spēlēt visu – varu teikt godīgi!

Altiste Santa Vižine ir rīdziniece ar spožu karjeru. Par īpašu pavērsienu viņas biogrāfijā kļuva pagājušā gada nogale, kad, izturot sīvu konkursu, Santa kļuva par Amsterdamas Karaliskā "Concertgebouw" orķestra mūziķi. "Pirms gadiem Amsterdamā biju orķestra akadēmijā, tobrīd vēl kā aizvietotāja. Esam kopā bijuši dažādās koncerttūrēs, spēlējuši arī programmu ar Marisu Jansonu. Nevaru vien sagaidīt sākt īsto darbu tur," vēl rudenī intervijā Intai Zēgnerei atzinās Santa pirms LNSO kamermūzikas koncerta "Aprēķina nakts" Lielajā ģildē. Tieši šis koncerts arī kļuva par vienu no faktoriem pretendēšanai uz Lielo mūzikas balvu. Tajā Santa muzicēja kopā ar Agnesi Egliņu, Oskaru Siliņu, Georgu Sarkisjanu, Mārtiņu Circeni un pirmo reizi sastapās ar čellisti Ievu Upatnieci.