2017. gada 19. augustā mūžībā aizsaukts diriģents Centis Kriķis (1930.23.10.-2017.19.08.).
Izsakām dziļu un patiesu līdzjūtību mākslinieka mīļajiem tuviniekiem, labajiem draugiem un kolēģiem...

"Klasikas" vilnī diriģentu pieminam, vēlreiz noklausoties viņam veltītu "Benefici" - Ilgas Augustes veidota, "Klasikas" ēterā tā izskanēja 2015. gadā, sveicot diriģentu 85. gadskārtā.

---

Sūtot sirsnīgus sveicienus diriģentam Centim Kriķim 85. dzimšanas dienā, "Klasika" aicina noklausīties 2010. gada 23. oktobra raidījuma atkārtojumu, kurā maestro sveicām 80. gadskārtā.

Jau ilgāku laiku meistars ir pensijā, taču joprojām - dzīves aktīvs. Saņemot ciemiņus, viņš ceļ galdā savu firmas ēdienu – plānās pankūkas, bet, ja kaut kur jāsteidzas, tad savā Volkswagen Polo mašīnītē iekšā un - Centa Kriķa vieglais auto jau ir gabalā!

Tieši Centis Kriķis savulaik bija Jāņa Mediņa lielākais palīgs nošu pierakstīšanā un rūpēs par sirmo skaņradi, par ko presē reiz nodēvēts par Jāņa Mediņa privātsekretāru. Ar grāmatveža cienīgu precizitāti Centis Kriķis fiksē un labo dažā labā rakstā un partitūrā ieviesušās kļūdas, pat ja runa ir par autoritātēm. Reiz, klausoties radio, Centis Kriķis ar savu asi uztrenēto trenēto diriģenta ausi pieķēris grēkos pat slaveno Nēmi Jervi, kurš Emīla Dārziņa "Melanholiskajā valsī" nav pamanījis novēlotu mežraga iekritienu... Turklāt tik ejošā albumā kā Detroitas simfoniskā orķestra Ancore piedevās...

Latvijas Radio fonotēkā diriģenta Centa Kriķa ieraksti skaitāmi daudzos desmitos un pat simtos. Daudzi no tiem ēterā skan vēl šobaltdien, jo tiem nav analoga. Daudzi neskan, jo, mainoties laikiem un iekārtām, iekļuvuši morāli novecojušo kategorijā un kalpo vien kā vēsturiska liecība. Pats Centis Kriķis gan par to negaužas - ir pateicīgs un priecīgs, ja viņa vārds tiek pieminēts. Ar jauneklīgu sparu un apskaužamu atmiņu dāsni apveltīts, mundri seko līdzi visam, kas notiek pasaulē. Teju par katru dzīves epizodi, kas paša piedzīvota, viņam ir savs stāsts un daži no tiem – arī māksliniekam veltītajā "Beneficē".