3. aprīlī 50. jubilejā pieminam fagotistu, aizrautīgu pedagogu, erudītu un interesantu personību - Dzintaru Jurgelaiti.

Viņa profesionālais ceļš sācies Jāzepa Mediņa mūzikas vidusskolā. Pēc tam Dzintars ieguvis bakalaura un maģistra grādu Mūzikas akadēmijā, bet no 1991. līdz 1993.gadam studējis Dienvidu Metodistu universitātē Dalasā. No 1984.līdz 1996.gada Dzintars Jurgelaitis spēlējis Latvijas Nacionālajā simfoniskajā orķestrī, pēc tam- līdz 2009.gadam sācies Liepājas periods- gan kā koka pūšaminstrumentu grupas koncertmeistaram, gan orķestra ārējo sakaru menedžerim, gan Emiļa Melngaiļa Liepājas mūzikas vidusskolas pedagogam. 1998.gadā Dzintaram Jurgelaitim piešķirts Gada liepājnieka tituls. 2009.gadā Karels Marks Šišons viņu izvēlējies par savu asistentu Nacionālajā simfoniskajā orķestrī un Zārbrikenes Kaizerslauternas Radio orķestrī. Un tad, 2013. gada 7. maijā, Dzintars Jurgelaitis neatnāca uz paša vadītā Liepājas mūzikas vidusskolas simfoniskā orķestra mēģinājumu...

Aiz katra no minētajiem faktiem slēpjas plaša un krāsaina Dzintara Jurgelaiša personības un darbības pasaule, ko mēģināsim uzburt atmiņu skicēs. Lūk, ko lasām Oresta Silabrieža apkopotajā rakstā žurnāla "Mūzikas saule" 2015. gada ceturtajā laidienā. Klarnetists Ints Dālderis stāsta: "Droši varu teikt, ka izšķirošā loma mūziķa profesijas izvēlē manā dzīvē bija tieši Dzintaram, kurš ar savu piemēru un fanātisko aizrautību spēja savus draugus, vēlāk arī skolniekus, pamudināt saistīt nākotni ar klasisko mūziku. Vienmēr atcerēšos, ka Dzintars ieveda mani skolēnu pulciņā pie pianistes Jautrītes Putniņas, kura iepazīstināja mani ar skaņumākslas dziļākajiem noslēpumiem."

Savukārt Dzintara skolnieks, Dānijā strādājošais fagotists Anrijs Ivanovskis atceras: "Viņš man ir iemācījis un devis ļoti, ļoti daudz. Bez viņa ieguldījuma es nekad nebūtu kļuvis par mūziķi un neatrastos tur, kur esmu šodien. Stundas ar Dzintaru bija īpašas un interesantas. Viņš daudz stāstīja par Amerikā piedzīvoto, par tradīcijām, vizuālo mākslu un mūziku. Dzintars strādāja daudz un intensīvi, mūsu nodarbības bieži ieilga līdz trim četrām stundām, bet tas deva labus rezultātus…. Viņš bija ļoti apdāvināts cilvēks, intelektuāls un zinošs. Viņam bija apbrīnojamas darba spējas, viņš spēja iedvesmot un ieinteresēt. Dzintars ir izveidojis Latvijas fagotistu jauno paaudzi un ar savu darbu un mīlestību palīdzējis daudziem kolēģiem un draugiem virzīties uz priekšu.

Pārraidē atmiņās par bijušo kolēģi un dombiedru dalās muzikoloģe Baiba Čirkše un Liepājas Simfoniskā orķestra direktors Uldis Lipskis.