"Beneficē" tiekamies ar nopietni nenopietno 21. marta jubilāru – fagotistu Andri Arnicānu, kurš iesākumā nemaz nav gribējis kļūt par fagotistu!

"Par mūziķi esmu kļuvis, pateicoties radio," stāsta gaviļnieks. "Pats pirmais vārds, ko bērnībā es esot izrunājis, bijis - radio! Negribu tam īsti ticēt, bet mamma tā saka. Radio patiesi manā mūžā spēlējis ļoti lielu lomu - visu informāciju ieguvu tieši no radio. Ļoti daudz klausījos mūziku, un toreiz tika bieži pārraidīti Robertino Loreti ieraksti. Gribēju dziedāt kā viņš, tāpec vecākiem pieprasīju, lai mani ved uz mūzikas skolu... Bet Dārziņskolas brīnišķīgā direktore Ieva Arāja teica, ka tik mazus zēņus vēl par dziedātājiem negatavojot - man tobrīd bija ienpadsmit - un ieteica izvēlēties kādu instrumentu. Biju dzirdējis, kā skan fagots - man tas tīri labi patika, tāpēc atbildēju - labi! Spēlēšu fagotu!"

Veiksme bijusi Andra pusē, arī nonākot pie skolotāja, kas bijis tikai nedaudz vecāks par savu skolojamo: "Linardam Cīrulim, šķiet, bija deviņpadsmit, taču viņš bija ļoti liels entuziasts, labvēlīgi noskaņots, ar augstiem muzikālajiem ideāliem, ar kuriem viņš prata aplipināt arī mani..."

Sarunas gaitā - aizraujošas sarunas par visu ko, uz daudziem notikumiem un cilvēkiem, kas spēlējuši svarīgu vai mazāk svarīgu lomu Andra Arnicāna dzīvē, paraugoties arī no aizkulišu puses…

Andris Arnicāns pārzina ne tikai visus modernā fagota spēles noslēpumus, bet ir arī viens no diviem baroka fagotistiem Latvijā. No 1975. līdz 1984. gadam viņš bijis Svjatoslava Rihtera ansambļa dalībnieks, 1982. gadā sācis darbu Genādija Roždestvenska vadītajā prestižajā PSRS Kultūras ministrijas simfoniskajā orķestrī solo fagotista statusā, bet 1988. gadā ar Jevgeņija Svetlanova personisku uzaicinājumu pārvilināts uz Krievijas Valsts akadēmisko simfonisko orķestri.

Andra Arnicāna augstās spēles meistarības apliecinājums ir arī daudzu skaņražu tieši viņam komponēti opusi; to autoru vidū – Raimo Kangro, Andrejs Ešpajs, Sergejs Berinskis, Pauls Dambis, Alvils Altmanis, Egils Straume, Jānis Ķepītis un vēl citi.