Spoža zvaigzne, bel canto karaliene, nesalīdzināma, lieliska un neatkārtojama. Visi šie cildinājumi veltīti spāņu operdīvai Monseratai Kavaljē, kura šodien svin 81. dzimšanas dienu.

Monserata Kavaljē ir viena no 20. gadsimta diženākajām balsīm opermūzikas pasaulē. Viņas balss spēks lieliski harmonē ar tembra siltumu, bet priekšnesumam papildnianses piešķir izkoptā aktiermeistarība.

Uz operas skatuves Monserata Kavaljē debitēja 1957. gadā Mimī lomā Džakomo Pučīni operā "Bohēma”. Vēlāk ar saviem dziedājumiem viņa plūca laurus ne tikai Spānijā, bet arī ārpus tās, dziedot ne tikai klasiķu darbus, bet piedaloties arī rokoperās.

Kopumā viņas kontā ir ap pusotra simta operlomu, neskaitāmi kamermūzikas sacerējumi un vairāk nekā 100 disku ierakstu. Viņas vienlaikus trauslais un bezgala spēcīgais soprāns ir viena no visvairāk ieskaņotajām operdziedātāju balsīm. Visspožāk viņas balss kvalitātes un aktiermeistarībs talants izpaudies Rosīni, Bellīni, Doniceti un Verdi operlomās.

Tomēr savas karjeras laikā dziedātāja savaldzinājusi ne tikai opermūzikas cienītājus: 1988. gadā viņa pasauli iekaroja kopā ar grupas Queen solistu Frediju Merkūriju, ieskaņojot dziesmu "Barselona" – veltījumu savai dzimtajai pilsētai, kas guva grandiozus panākumus un 1992. gadā kļuva par Barselonas Vasaras olimpisko spēļu oficiālo himnu.

Līdz tam spāņu operdīva bija dzirdējusi visus Queen ierakstus, tālab bija gatava ar viņiem kopā dziedat arī rokmūziku: „Mūsu pirmais ieraksts bija kā eksplozija… Daudzi jaunieši pēc tam ieradās manos opermūzikas koncertos, un tas nekas, ka viņi tikai gribēja redzēt to cilvēku, kurš dziedājis kopā ar Frediju Merkūriju,” kādā intervijā atceras Monserata Kavaljē, kura vairākkārt viesojusies arī Latvijā.

Pēdējā laikā māksliniece aktīvi skolo jauno operdziedoņu paaudzi un darbojas labdarībā. Ārpus mūzikas dīva mīl peldēšanu, garas pastaigas, lieliski vada auto un viņai ļoti patīk ne tikai gardi paēst, bet arī pašai gatavot maltīti. Viņas iecienītāko ēdienu vidū ir zemeņu pīrāgs.

Kavaljē ir pārliecināta katoliete un uzskata, ka visa pamatā ir ticība Dievam. Tas ļāvis viņai izvairīties no aizkulišu intrigām visā viņas karjeras laikā.