Nu jau pagājis vairāk nekā pusgads, kopš Baiba Bartkeviča ir atpakaļ Liepājā.

Jā gan - pēc 20 gadiem intensīva radošā darba ārvalstīs viņa - kordiriģente, pasniedzēja, dziedātāja, modele - atgriezusies mājās, kļūstot par koncertzāles "Lielais dzintars" māksliniecisko vadītāju. Karstākā aktualitāte - Baibas izauklētā koncertsērija "Pasaule Lielajā dzintarā"...

Vai šobrīd jau varam teikt, ka "Lielajā dzintarā" tiek īstenotas tieši Baibas ieceres? "Uzsāku darbu septembrī, un līdz decembrim bija iepriekšējās komandas ieplānotie koncerti, taču septembrī un oktobrī aktīvi gatavoju šī gada programmu, tāpēc no javāra tiek īstenoti tieši mani ieplānotie koncerti, un tas, ko biju iecerējusi, sāk īstenoties - un par to ir gandarījums," stāsta Baiba.

Vaicāta, kā notiek repertuāra izvēle, viņa neslēpj: "Jau uzsākot darbu, domāju, kāds varētu būt koncertzāles virziens. Man bija mērķis - jutos iedvesmota no "Lielā dzintara" skaistās, laikmetīgās arhitektūras, tāpēc domāju - būtu brīnišķīgi, ja mūsu koncertdarbība izplestos plašāk, ja mēs sevi varētu ielikt pasaules kartē un pasaulei ļaut ienākt arī pie mums. Bija skaidrs, ka repertuāram jābūt ļoti daudzveidīgam, tāpēc vēlējos, lai piedāvājums ir no dažādām valstīm. Gāju cauri laikmetiem, valstīm, māksliniekiem. Daži no viņiem ir mani draugi - piemēram, Berlīnes filharmonijas oktets, kas viesosies rudenī, mūsu jubilejā. Izvērtēju visu savu ārzemju pieredzi divdesmit gadu garumā - spriedu, kas pirmajā gadā varētu būt spilgtākie akcenti, kas ilustrētu pasaules plašo piedāvājumu. Tāpēc katru mēnesi būs kāda virsotne.

Ātri sapratu, ka mums nepietiek tikai ar Liepājas publiku - gribas, lai publika sabrauc no Rīgas un visas Latvijas. Un lai programma būtu tāda, kāda raksturīga tikai mums, ar savu raksturu.

Tāpēc arī tapa sērija, iezīmējot to, ka vēlamies iziet pasaulē un pasaule ienāk pie mums. Nekādā ziņā negribu saraut saites ar pasauli - arī Latvija taču ir daļa no tās, tāpēc droši varam iesaistīties koncertu ķēdē."

Kāda īsti ir ārvalstu mākslinieku reakcija brīdī, kad tiek aicināti koncertēt Latvijā, kad ierodas "Lielajā dzintarā"? "Visi ir stāvā sajūsmā," izsaucas Baiba. "Visi ir priecīgi atbraukt uz Latviju, nevienam nav bijis jālūdzas."

Par to, ka ideja koncertus apvienot sērijās, festivālos un kopīgos ciklos nes augļus, Baiba nešaubās. "Festivāli ļauj kompaktāk izjust mākslas devumu, jo nudien - piedāvājums ir tik plašs, ka nepieciešams profilēt. Ja no visa kā čum un mudž... Tāpēc viss norisinās veiksmīgāk, ja ir tēma, valsts vai kāda cita nianse, kas satur kopā. Jumtiņš ir no svara. Bet sērija "Pasaule Lielajā dzintarā" ir citāda - gribējām atzīmēt, izcelt tieši mūsu producētos pasākumus ar mērķi iezīmēt mūziku, kam mēs ticam. Turklāt visa gada garumā. "