"Lai gan mums it kā ir daudz līdzību ar igauņiem, man šķiet, ka viņu diskusiju kultūra un tas, kādā veidā viņi vērtē viens otru – tur ir kaut kas veselīgs, ko varētu no viņiem mācīties," saka diriģents Kaspars Putniņš.

Ar vienu sirds daļiņu savā profesionālajā darbībā viņš mazliet ir arī igaunis, jo līdztekus darbībai Latvijas Radio korī kopš 2014. gada viņš ir Igaunijas filharmonijas kamerkora mākslinieciskais vadītājs un galvenais diriģents, bet savulaik trīs gadus vadījis arī Igaunijas Nacionālo vīru kori.

Turklāt viena sešpadsmitā daļa viņā ritot pat igauņu asiņu.

Par to, kā latvietim ir stāties igauņu kora priekšā un igauņu mūziku piedāvāt igauņu publikai, par zināmo un nezināmo Igaunijas kormūzikā, abu savu koru atšķirībām, sajūtām pēc Latvijas simtgades atklāšanas lielprojekta "Gaismas raksti" - par šīm un citām lietām klausieties sarunā, kuras gaitā Kaspars nevairās atzīt lūk, ko: "Latvijā, manuprāt, pašlaik ir tā, ka pa galvu diemžēl dabū tie, kuri kaut ko dara.

Tie, kuri rada pārbaudītas, remdenas lietas, kuras kādam patīk vai ļoti patīk, atstāj pieklājīgu, konjunktūrā pozitīvi rezonējošu sajūtu, bet... Man šķiet, tā nav laba tendence.

Diemžēl kaut kas no radošās jaunrades, drosmes, kas mums bija raksturīga pirms ilgāka vai īsāka laika, ir piebremzējis.."