„Garā dzīve” Jaunajā Rīgas teātrī pirmizrādi piedzīvoja 2003. gada 9. decembrī un šobrīd tā kļuvusi par teātra absolūto rekordisti, jo kopš pirmizrādes spēlēta vairāk nekā 400 reižu, kā arī ieguvusi "Spēlmaņu nakts" balvu kategorijā „Labākais režisors”.. „Garā dzīve” kļuvusi par Jaunā Rīgas teātra vizītkarti ārzemēs un rādīta jau 40 pasaules valstīs.

Režisora Alvja Hermaņa veidoto izrādi divu stundu garumā piepilda piecu aktieru meistardarbs, atainojot vienu dienu un laika ritējumu veca cilvēka ikdienā, Latvijā. Tajā nav ne informatīva teksta, ne konkrēta autora pierakstīta drāmas risinājuma, nedz arī parūku un grima.

Raidījumā tiekamies ar režisoru un visiem pieciem aktieriem  - Gunu Zariņu (Jaņīna), Baibu Broku (Dorita), Vili Daudziņu (Nikolajs), Ģirtu Krūmiņu (Konrāds) un Kasparu Znotiņu (Arnolds).

Pāris dienu pēc pirmizrādes teātra kritiķis Normunds Naumanis rakstīja:

"Šoks, bijība, traģikomisks apmulsums - pirmās reakcijas, iegrimstot to - svešo garo dzīvju - fizioloģiskajās un materiālajās telpās kā piķī. Un tu/es apjēdz, ka vides, atmosfēras raksturošanai neder banalitātes, jo kā gan savu potencioālo nākoti raksturosi pliekaniem vārdiem. Godīgi sakot, nevaru iedomāties, kurš mūsu dramaturgs varētu uzrakstīt lugu par šo tēmu, lai tā nesamākslotā traģikomiskā iespaida ziņā konkurētu ar to, ko sastrādājis "Garās dzīves" autoru kolektīvs."